google-site-verification=2C4udZUURrBQ8PzfHJb1fuC78qofrYExl_7f99szS_w وایت پیپر بیت کوین دوباره به وب سایت Bitcoin.org اضافه شد - هیت نو: ترجمه تخصصی، مرکز خدمات ترجمه

وایت پیپر بیت کوین دوباره به وب سایت Bitcoin.org اضافه شد

وایت پیپر بیت کوین اکنون مشمول مجوز منبع باز MIT است و به هر کسی اجازه می دهد تا برای هر هدفی دوباره از کد آن

توسط مدیر سایت در 7 خرداد 1403

وایت پیپر بیت کوین اکنون مشمول مجوز منبع باز MIT است و به هر کسی اجازه می دهد تا برای هر هدفی دوباره از کد آن استفاده کند و آن را تغییر دهد.

وایت پیپر بیت کوین دوباره به وب سایت Bitcoin.org اضافه شد

به دلیل محدودیت‌های قانونی، کاربران مستقر در بریتانیا همچنان به وایت پیپر بیت‌کوین در وب‌سایت Bitcoin.org دسترسی ندارند.

پس از تلاش ناموفق کریگ رایت برای اثبات اینکه ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین است، وایت پیپر این ارز دیجیتال دوباره در وب سایت Bitcoin.org بارگذاری شد.

هنادی استپانو Hennadii Stepanov، نگهدارنده وب‌سایت Bitcoin.org، با به اشتراک گذاشتن لینکی به پی‌دی‌اف وایت پیپر بر روی پلتفرم X، بازگشت وایت پیپر بیت‌کوین را اعلام کرد.

در این رابطه بخوانید‌ : آلت لیر چیست؟معرفی پلتفرم AltLayer و توکن ALT

به دلیل محدودیت های قانونی، Bitcoin.org دسترسی به وایت پیپر بیت کوین Bitcoin را برای کاربران مستقر در بریتانیا محدود کرد.

در سال 2021، رایت با موفقیت از کبرا Cobra، گروه ناشناس اداره کننده وب سایت، به دلیل نقض حق چاپ شکایت کرد و به وب سایت دستور داده شد تا فایل پی دی اف وایت پیپر بیت کوین را حذف کند.

پس از اینکه مالک ناشناس وب سایت، کبرا، تصمیم گرفت در این دادگاه از خود دفاع نکند، رایت به طور پیش فرض برنده شد. این باعث شد کبرا 35000 پوند (40100 دلار) هزینه قانونی به رایت بپردازد. رایت برای ثبت حق چاپ در ایالات متحده برای وایت پیپر بیت کوین در سال 2019 ثبت نام کرد.

در سال 2023، رایت از 13 توسعه دهنده Bitcoin Core و گروهی از شرکت ها، از جمله Blockstream، Coinbase و Block، به دلیل نقض حق نسخه برداری مربوط به وایت پیپر بیت کوین، فرمت فایل آن و حقوق پایگاه داده برای بلاک چین بیت کوین شکایت کرد.

صندوق دفاع حقوقی بیت‌کوین گفت این شکایت به دلیل زمان، استرس، هزینه ها و خطرات قانونی مرتبط، مانع از توسعه می شود.

با این حال دیگر اهمیتی ندارد، زیرا ادعای رایت مبنی بر ساتوشی ناکاموتو بودن و نگارش وایت پیپر به طور قاطع رد شده و ادعای حق چاپ او را بی اعتبار می کند.

این حکم مفصل در رابطه با پرونده‌ای که توسط اتحادیه ثبت اختراع آزاد کریپتو (COPA)، ائتلافی از شرکت‌های برجسته که به دنبال جلوگیری از ادعای مالکیت رایت بر مالکیت معنوی بیت‌کوین هستند، علیه رایت مطرح شد صادر شد.

اتحادیه COPA ادعا کرد که رایت در یک طرح پیچیده فریب برای جعل شواهدی دال بر ادعای ناکاموتو بودن خود دست داشته است.

دارایی های کریگ رایت به ارزش 6.7 میلیون پوند انگلیس (8.4 میلیون دلار) پس از تصویب طرحی برای جلوگیری از فرار وی از مخارج دادگاه توسط دادگاه بریتانیا مسدود شد.

وایت پیپر بیت کوین اکنون مشمول مجوز منبع باز MIT است و به هر کسی اجازه می دهد تا برای هر هدفی دوباره از کد آن استفاده کند و آن را تغییر دهد.

همچنین بخوانید : شبکه لایه 2 بیت کوین چیست؟

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

منبع : https://nipoto.com/mag/bitcoin-white-paper-returns-to-bitcoin-org-website

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن