google-site-verification=2C4udZUURrBQ8PzfHJb1fuC78qofrYExl_7f99szS_w هههه... گوش کن! آیا صدای پوشاک مردانه را می شنوید؟ - هیت نو: ترجمه تخصصی، مرکز خدمات ترجمه

هههه... گوش کن! آیا صدای پوشاک مردانه را می شنوید؟

لفکه سورانی: پیراهنی با آستین فراخ و بلند و زبانهای مثلث شکل در انتهای آستین است که آن در حال عادی دور مچ یا

توسط مدیر سایت در 19 اردیبهشت 1402

لفکه سورانی: پیراهنی با آستین فراخ و بلند و زبانهای مثلث شکل در انتهای آستین است که آن در حال عادی دور مچ یا بازو میپیچند. کمربندها عمومن به شکل نوارچرمی یا تسمهای بافته شده بود که برای مردم عادی نوع ساده آن استفاده میشد و فاحشهها نوع طلاکاری شده و زری دوزی شده را مورد استفاده قرار میدادند. سلیو (فرانسوی: Celio) یک برند خردهفروشی پوشاک مردانه فرانسوی است که مقر اصلی آن در سینت کوین، سن-سن-دنی قرار دارد. در بین پشتونهای قندهار یک نوع کلاه یخکدوزیشدهٔ استوانهشکل مرسوم است؛ نوعی کلاه با رنگدانههای شیشهای براق نیز در قندهار بافته میشود. در بین مردم تاجیک و اُزبک، نوعی کلاه استوانهشکل و ابریشمدوزیشده مرسوم است. پشتونهای شرقی شینواری، نوعی کلاه مخروطی (به پشتو: دَروزَو خولَی) از کاه گندم میپوشند و همچنین در بین مردمان باشندهٔ کوههای بلند مناطق شمال شرقی، کلاههای نَمَدی گِرد مرسوم است. در برخی از نواحی ارمنستان شرقی مانند آرتساخ لباسهای سنتی زنان ارمنی و لباس مردانه مرسوم به قفقازی تاکنون باقی ماندهاست. لباس زنان ارمنی شهر آخالتسیخه. سگک کمربند زنان،از نقره،متعلق به شهر شوشی. کمربند بافته شده،متعلق به شهر واسپوراکان،سده نوزده میلادی. کمربند زنانه،از طلا و نقره اندود شده،متعلق به شهر ایروان،سده نوزده میلادی.

لباس مردان ارمنی در آرتساخ شهر شوشی. این یک مقالهٔ خرد درباره یک طراح لباس ارمنی است. منگو در سال ۲۰۱۰ تنها ۴۰۰ مرکز فروش جدید در سراسر دنیا افتتاح کرد و همچنین در نظر داشت در سال ۲۰۱۱ به ازای هر روز سال، یک شعبهٔ جدید باز کند. مراکز فروش این برند در بیش از ۵۶ کشور قرار دارند. سوتساپلای توسط مجله نیویورک در سال ۲۰۱۲ بهعنوان یکی بهترین مکانها برای خرید کتوشلوار در شهر نیویورک معرفی شد.تیم گان و در سال ۲۰۱۱ مجله جیکیو این برند را در میان یکی از بهترین برندهای پوشاک مردانه قرار داد. تیم گان در مصاحبهای با Elle Decor سوتساپلای را برندی عالی و مقرونبهصرفه معرفی کرده و آن را جزو لیست ۱۲ چیز که نمیتواند بدون آن زندگی کند قرار داده است. این لباس لباسی است که زنان ارمنی در زمان مهاجرت به ایران آن را به تن داشته و سالها در حفظ و نگهداری آن تلاش کردهاند. لباس عروس زنان ارمنی شهر شماخی. سر بند زنانه مخملی، گلدوزی شده،متعلق به شهر کارین،سده نوزده میلادی. در هر حال در اواسط قرن هجدهم میلادی کمکم به لباسی مناسب زنان نیز تبدیل شدند تا آنکه امروزه لباسی شناخته میشوند که هر دو جنسیت كليك كنيد آن را میپوشند.

جوراب زنانه،متعلق به منطقه آرتساخ،سده نوزده میلادی. این ساقپوش و یک نوع جوراب پشمباف تزئینشده با طرحهای سنتی مناطق هزارهنشین، از پوشاک پای محلی افغانستان شمرده میشوند. همچنین با ست کردن پلوشرت با شلوار جین یا کتان جذب، می توانید یک استایل شیک و جذاب داشته باشید. اگر استایل کژوال، استایل محبوب شما می باشد، پس با ست کردن آن با ژیله بافتنی می توانید از یک تیپ زیبا و پاییزی برخوردار باشید. به یاد داشته باشید که کاپشن چرم در عین زیبایی نمی تواند یک لباس زمستانی مناسب باشد. پوشاک ساسانی (پارسی میانه: جامَگ یا پَیکموگ) پوشاک ایرانیان در دوره ساسانیان بود که به پوشاک سایر مردمان ایرانیتبار آن دوره شباهت بسیار داشت. پیراهن مردانه نخی بخاطر جذب رطوبت و عبور هوا و دوام بالا خواستنی تر از سایر لباس های مردانه است. تا پیش از آن مردم پیراهن را از سر به تن میکردند و پیراهن به یکی از لباسهای محبوب آقایان تبدیل شد. منگو در سال ۲۰۰۹ با گردش مالی ۴۸۰٫۱ میلیون یورو تبدیل به یکی از برترین فروشگاههای زنجیرهای خرده فروشی شد در حالی که این رقم به استثنای مالیات بر ارزش افزوده تنها از فروشگاههای تحت مالکیت و همچنین فروشگاههایی که صاحب امتیاز آنهاست کسب شده بود.

پپلوس (peplos) نام قطعه از پوشاک بانوان بود که پارچه یا همان شال مستطیلی از پشم بدون درز بود که آن رابه روی سرشانه خود میانداختند. این یکپارچه مستطیلی بود که همچون پیراهنی بلند استفاده میشد تا مچ پا میرسید و با دو سنجاق قفلی مانند به نام فیبولا در سرشانه محکم میشد دارای یک بند چرمی در کمر بود. مردان جوان و فلاسفه آن را بدون کیتون میپوشیدند که در آن صورت یک کمربند چرمی در زیر میبستند. پاپوش در هر دوجنس مردوزن یکسان بودوتنها تنوع در نوع وشکل بستن بندهای سندلهای چرمی آنها بود. این نوع کت با شلوار همرنگ خود ست می شود و به رنگ مشکی، سرمه ای و خاکستری محدود می باشد. مردان فقط در مراسم رسمی از نوع بلند آن استفاده میکردند. پیچ و کولاو: کلاه محلی کردها را که معمولاً زنان کرد ان را با دقت و ظرافت خاصی و با نقش و نگارهایی بر جایی مانده از فرهنگ اصیل کردی میبافند معمولاً به رنگهایی سیاه وسفید و به دو صورت کلاه بلند و تخت بافته میشود و در دست مصرفکنندگان قرار میگیرد البته بنا به گفته پیشینیان و به اعتقاد آنها مرد نباید سرش لخت باشد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن