google-site-verification=2C4udZUURrBQ8PzfHJb1fuC78qofrYExl_7f99szS_w 3 روش‌ها شما ممکن است توسعه خلاقیت خود را استفاده از ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه - هیت نو: ترجمه تخصصی، مرکز خدمات ترجمه

3 روش‌ها شما ممکن است توسعه خلاقیت خود را استفاده از ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

3 روش‌ها شما ممکن است توسعه خلاقیت خود را استفاده از ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه این مدل از ورقهای گالوا

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

3 روش‌ها شما ممکن است توسعه خلاقیت خود را استفاده از ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

این مدل از ورقهای گالوانیزه پس از تولید، با یک لایه رنگ الکتروستاتیک پوشانده میشوند. از سوی دیگر وزن و ابعاد ورق های گالوانیزه نیز به طور مستقیم بر قیمت این مقاطع اثر می گذارند. از آنجایی که ابعاد و ضخامت ورقه ها تاثیر زیادی در قیمت آن ها دارد، در مواقعی ممکن است هزینه تولید ورق های روغنی از ورق های گالوانیزه بیشتر شود اما، در شرایطی که ضخامت و ابعاد ورق ها با یکدیگر یکسان است به دلیل نیاز به فرایند گالوانیزاسیون، هزینه تولید ورق های گالوانیزه نسبت به ورقه های روغنی بیشتر خواهد بود. ورق های روغنی در برابر شرایط محیطی و رطوبت پس از مدتی دچار زنگ زدگی می شوند اما، ورق های گالوانیزه توانایی تحمل بیشتری دارند و به همین دلیل از آن ها در مناطقی که رطوبت آب زیاد است استفاده می شود. اگر به دنبال اعتماد بیشتر نسبت به کیفیت محصول هستید، ورق های گالوانیزه نسبت به ورق های روغنی، قابل اعتماد تر هستند و به همین دلیل از آن ها در کاربردهایی که نیاز به کیفیت بالا دارید بهتر است استفاده شود.

2. اگر در هنگام خرید ورق گالوانیزه، زیبایی ورق برایتان اهمیت دارد، لازم است بدانید از آنجاییکه شکل ورق گالوانیزه تولیدی در کارخانههای مختلف با یکدیگر متفاوت است؛ بر همین اساس از نظر اسپینگل یا گلهایی که روی ورق گالوانیزه نقش بسته است به سه دسته بدون گل، گل ریز یا گل درشت تقسیم میشوند. به منظور پاسخ به این پرسش که ورق گالوانیزه چیست، باید گفت که این دسته از ورقها نوعی ورق فولادی هستند که بر روی آنها از فلز روی برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی و زنگزدگی استفاده شده است. امروزه شرکتهای تولیدکننده ورق گالوانیزه آنها را با ضخامتهای مختلفی تولید میکنند. کارخانههای تولیدکننده ورق گالوانیزه این مدل از محصولات را در فرمهای مختلفی تولید میکنند. همانطور که بیان کردیم، ورق گالوانیزه یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف است و مزایای گوناگونی دارد. ورقهای پیش گالوانیزاسیون: این دسته از محصولات به نحوی هستند که در فرآیند تولید آنها، ورقهای فولادی بهصورت موقت با یک پوشش فلزی مانند روی یا نیکل همپوشانی میشوند تا مانع از زنگزدگی و خوردگی آنها شوند. پیش گالوانیزه فرایندی است شامل نورد ورق فلز با یک عامل تمیز کننده. عملیات آبکاری ورق گالوانیزه در شرکت فولاد مبارکه اصفهان، شامل سه لایه ی روی خالص، لایه کروماته و لایه روغن محافظ بر روی ورق فولادی میباشد.

در مراحل تولید این دسته از محصولات، ورقهای سیاه و انواع دیگر مقاطع فولادی ابتدا گالوانیزه و سپس آنیل میشوند. پوشش روی مورد استفاده در ورق فولادی، از این دسته از محصولات در برابر خوردگی و زنگزدگی محافظت میکند. بیش از 150 سال است که گالوانیزه کردن به شیوه غوطه وری گرم، به عنوان یکی از روش های تجاری موفق در دنیا برای حفاظت از ورق های فولادی در برابر خوردگی استفاده می شود. لوله های 0.5 الی 2 اینچ به عنوان لوله های سبک و 2 اینچ الی 4 اینچ به عنوان لوله سنگین شناخته می شوند. به این فرمها به اصلاح فرمینگ ورق گالوانیزه میگویند. همچنین خدماتی نظیر نواربری، پانچ، فرمینگ و برش توسط برخی کارخانجات تولیدی انجام میشود. ورق گالوانیزه ۲ میل توسط کارخانههایی نظیر فولاد مبارکه، شهرکرد، تاراز و هفت الماس عرضه میشود. مناسب برای صنایع خودروسازی نظیر بدنه خودرو، فیلتر هوا، کفه کابین و… از نظر ظاهری، ورق های روغنی نسبت به ورق های گالوانیزه برتری دارند و به همین دلیل در کاربردهایی مانند ساخت وسایل خانگی فلزی و صنایع خودرو سازی از ورق های روغنی بیشتر استفاده می شود. ورقه های روغنی دارای ظاهر صیقلی و صاف و براق هستند و به همین دلیل در کاربردهایی که ظاهر وسایل اهمیت دارد، مورد استفاده قرار می گیرند.

با توجه به شبکه گسترده ارتباطی با تولید کنندگان در سراسر کشور، تامین درخواست مشتریان از نزدیکترین کارخانه به محل مشتری انجام می پذیرد. ظرفیت تولید این کارخانه در سال بیش از 1 میلیون تن است. این ورق علاوه بر مقاومت زیاد در برابر خوردگی و زنگزدگی، عمر طولانی نیز دارد. ورقهای گالوانیزه به دلیل مقاومت زیادی که در برابر خوردگی و زنگزدگی دارند، در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرند. جدول زیر در خصوص ابعاد ورق های گالوانیزه تعریف و منتشر شده است تا بدانید که نسبت اندازه و ضخامت و وزن این محصول به یکدیگر، چگونه است. این ورقها در دو نوع ساده و رنگی و در ابعاد مختلف با عرض 1 و 25/1 که به ترتیب ورق کوتاه و بلند نامیده میشوند تولید و به بازار عرضه میشوند. این نوع ورق فولادی اغلب در عرضهای ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ و محدوده ضخامتی ۳/۰ تا ۴ میلیمتر، تولید و به بازار عرضه میشود. این فرایند به صورت پیوسته و بدون توقف انجام میپذیرد.

این دسته از محصولات از ورقهای فولادی تولید میشوند که با فلز روی (Zn) پوشش داده شدهاند. برای مثال برای ساخت مخازن آب از ورق های گالوانیزه استفاده می شود. در صورتی که در ساخت سازههای خود به ورق گالوانیزه نیاز دارید، میتوانید از آیرومارت کمک بگیرید. از ورق گالوانیزه برای ساخت مخازن، لولهها و تجهیزات صنعتی گوناگونی که همواره در معرض خوردگی قرار دارند نیز استفاده میشود. این روش باعث افزایش مقاومت فولاد در برابر خوردگی میشود. فولاد گالوانیزه نه تنها از یک روکش شیک برخوردار است، بلکه پوشش آن محافظت سختی در برابر سایش، پارگی و زنگ زدگی دارد. این نوع ورق با پوشش ضدزنگ گالوانیزه شده است و از مقاومت بالایی در برابر خوردگی و حفاظت در برابر عوامل جوی برخوردار است. این ویژگی بسیار مهم باعث شده است تا از این ورقها برای ساخت کشتی، پل و سازههای دریایی مختلف استفاده شود. مقاومت بالای در برابر خوردگی: ورق گالوانیزه به دلیل پوشش روی خود در برابر خوردگی بسیار مقاوم است. با توجه به مقاومت بالای این ورق ها در برابر حرارت و ضربه، از آن ها در تولید برخی از قطعات کامپیوتری استفاده می شود. This content h᠎as  be en do​ne ​by G​SA  C on te᠎nt  Ge ne rator DEMO.

ورق گالوانیزه از انواع ورق ضد زنگ است که در ساخت بسیاری از محصولات کاربرد گسترده دارد. پوشش روغنی که بر روی ورقه های فولادی قرار می گیرد، می تواند تا چندین ماه این ورقه ها را از زنگ زدگی در امان نگه دارد اما، ورق های گالوانیزه مدت زمان بیشتری از زندگی زدگی و خوردگی در امان هستند. بر روی ورق های روغنی از روغن و بر روی ورق های گالوانیزه از زینک استفاده می شود. در اینجا منظور از گل همان Spangle های سطح ورق هستند که به سه نوع دستهبندی میشوند. برای خرید ورق گالوانیزه در مشهد بهتر است قبل از هرگونه خریدی، در مورد ورق گالوانیزه تحقیق کنید و بررسیهای لازم را در مورد قیمت، کیفیت، استانداردها و کاربردهای انواع ورق گالوانیزه انجام دهید؛ سپس به سایت آهنرسان مراجعه کرده تا در جریان بهروزترین قیمت ورق گالوانیزه قرار گیرید؛ و پس از آن، از طریق فرمهای ثبت سفارش یا با ارتباط با کارشناسان فروش مجموعه (۳۱۹۱۶ ☎)، سفارش خود را ثبت کنید. اسپری کردن فلز روی: روش دیگر گالوانیزاسیون که احتمالا در هنگام سفارش ورق گالوانیزه با آن مواجه شوید، اسپری کردن روی بر روی فلز است.

پس از تماس شما با کارشناسان ما، آنها پیشفاکتوری را برای خرید شما تنظیم میکنند که پس از تایید و پرداختی شما، خرید نهایی میشود و سفارش آماده بارگیری و ارسال میگردد. نکته مهم این است که ورقهای گالوانیزه با ضخامت کمتر، مقاومت کمتری در برابر زنگزدگی دارند و با افزایش ضخامت این ورقها، مقاومت آنها نیز افزایش پیدا میکند. با مشاهده این نمودار، میتوانید الگوها و روندهای تغییرات قیمت را بررسی کنید و از این تحلیل برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه در زمینه خرید یا فروش بهرهمند شوید. اگر علاقهمند هستید تا برای خرید ورق گالوانیزه اقدام کنید، میتوانید از طریق وبسایت آهنچی برای خرید این دسته از محصولات اقدام کنید. بدونشک زمانیکه قصد خریداری کردن ورق گالوانیزه را دارید، برای خرید بهتر با قیمت مقرونبهصرفه بهتر است قبل از خرید، تحقیق و بررسیهای لازم را در مورد قیمت و کیفیت ورق انجام دهید. شرکت امیرکبیر کاشان در سال 1374 تولید ورق گالوانیزه خود را به روش غوطه وری آغاز نمود. توجه داشته باشید که روش گالوانیزه کردن فلز با حرارت درست است که میزان مقاومت بالایی به فلز میدهد اما این روش نخواهد توانست برای فلزاتی به کار رود که فلز به صورت دائم در معرض مواد خورنده مانند اسید باشد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن