google-site-verification=2C4udZUURrBQ8PzfHJb1fuC78qofrYExl_7f99szS_w اخذ اقامت دائم کانادا - هیت نو: ترجمه تخصصی، مرکز خدمات ترجمه

اخذ اقامت دائم کانادا

کانادا یک کشور با شرایط عالی زندگی است که در صورت مهاجرت می تواند بهترین گزینه برای زندگی و رفتن باشد. کانادا

توسط HITNOW در 27 تیر 1400

کانادا یک کشور با شرایط عالی زندگی است که در صورت مهاجرت می تواند بهترین گزینه برای زندگی و رفتن باشد. کانادا از کشورهایی است که روش های مختلفی برای مهاجرت به آن وجود دارد که آشنایی با هر کدام، راه را برای مهاجرت به آن ممکن می سازد. یکی از مزیت های کانادا مهاجرپذیر بودن آن است که هر فردی با هر میزان مهارت شانس رفتن به این کشور را داراست.

روش های اخذ اقامت دائم کانادا می تواند برای افراد متفاوت باشد که ما در این مقاله شما را با روش هایی که شانس شما را برای اخذ اقامت دائم کانادا بالا می برد، آشنا خواهیم ساخت پس تا پایان با ما همراه باشید.

 https://rahpouyan-mohajer.ir/immigration-to-canada/

معرفی کانادا و مزیت های زندگی در آن

شناخت کانادا قبل از مهاجرت و رفتن به این کشور لازم است که ما در همین راستا، اطلاعات کلی را در خصوص این کشور بیان کرده ایم.

·      موقعیت کانادا در شمال قاره امریکای شمالی است و اقیانوس های آرام، اطلس و منجمد شمالی در اطراف این کشور جای دارند. همچنین مرز خشکی که با ایالات متحده آمریکا دارد، به عنوان بزرگترین مرز خشکی در دنیا شناخته شده است.

·      از لحاظ وسعت و پهناوری کشور، کانادا دومین کشور در جهان است که بخش هایی از آن به دلیل یخبندان های طولانی، خالی از سکنه و زندگی می باشد. جمعیت کانادا نزدیک به 38 میلیون نفر است که در مقایسه با مساحت آن کم است و همین جمعیت کم آن را مهاجرپذیر کرده است.

https://rahpouyan-mohajer.ir/

·      پایتخت کانادا اتاوا می باشد. کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است که داشتن مدرک هر کدام، در زمان مهاجرت امتیاز محسوب می شود. بزرگترین شهر کانادا نیز تورنتو می باشد.

·      کانادا زمینه های شغلی زیادی دارد که نیروهای انسانی خود جوابگوی همه آن ها نیست، به همین دلیل فرصت مناسبی برای نیروهای خارجی است که متناسب با مهارت و تحصیلات خود در کانادا مشغول به کار شوند.

·      در کانادا هر آنچه که برای رفاه اجتماعی یک زندگی نیاز است، فراهم می باشد و امکانات لازم در اختیار شهروندان و مهاجران است.

·      کانادا برخلاف دیگر کشورها، از ثبات اقتصادی خوبی برخوردار است و برای تمام کسب و کارهای خود برنامه دارد.

·      از لحاظ فرهنگی نیز کانادا سرآمد دیگر کشورها است و مواری چون نژاد پرستی، توهین و ... در بین مردمان آن وجود ندارد و با توجه به اینکه تفاوت در فرهنگ مهاجران وجود دارد، بدون هیچ مشکلی در کنار هم زندگی می کنند.

·      خدمات پزشکی که در کانادا ارائه می شود، زبانزد است و برای افرادی که پاسپورت کانادایی دارند، این خدمات به صورت رایگان ارائه می شود.

·      هزینه های تحصیل در کانادا نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین است، این در حالیست که دانشگاه های آن جزو دانشگاه های برتر جهان به شمار می آیند.

 https://rahpouyan-mohajer.ir/skilled-worker/

روش های مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور، روش های مهاجرتی متعددی وجود دارد که هر کسی بسته به شرایط خود می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند و از طریق آن برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نماید. تعداد زیاد روش های مهاجرتی سبب شده است که افراد زیادی هر سال برای رفتن و مهاجرت به کانادا اقدام کنند. روش هایی که منجر به اخذ اقامت دائم کانادا می شوند عبارتند از:

1.    اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار

2.    اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

3.    اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

4.    اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج

5.    اخذ اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی

6.    اخذ اقامت دائم از طریق فرزند

 

این روش ها هر کدام نیاز به شرایط خاص خود دارند که در ادامه با تک تک این روش های مهاجرت به کانادا آشنا خواهید شد.

 

اخذ اقامت دائم از طریق کار

همان طور که در ابتدا نیز ذکر شد، کانادا نیاز به نیروی کار دارد و اقدام برای شروع کار در این کشور، یکی از بهترین گزینه ها برای اخذ اقامت دائم این کشور است. رده های شغلی زیادی در کانادا وجود دارد که تخصص و مهارت در آن ها متفاوت است و همین سبب می شود که هر کسی با شناسایی میزان توانایی های خود از طریق کار مهاجرت کند. برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار دو روش پیش روی شما خواهد بود که هر دو در زیر بررسی شده اند.

·      اکسپرس اینترای

همه افرادی که قصد مهاجرت دارند، می توانند اطلاعات خود را در این سیستم وارد و برحسب آن امتیاز دریافت کنند. مواردی چون سن، تحصیلات، تخصص و ... در این سیستم از شما پرسیده می شود که برای هر کدام امتیاز خاصی در نظر گرفته اند. 

در این روش افراد نیاز دارند که حداقل شصت و هفت امتیاز را دشت کنند، اگر این امتیازات را به دست آورند وارد مرحله بعدی می شوند و بررسی مدارک با دقت بیشتری آغاز می گردد. در این روش اگر فرد موفق به کسب امتیازات شود و برای او دعوتنامه از کانادا صادر گردد، در همان ابتدا اخذ اقامت خانواده اش نیز حتمی است.

 

·      جاب آفر

در این روش فرد باید توسط یک کارفرمای کانادایی که به تخصص و مهارت او نیاز دارد، به کانادا دعوت شود. کارفرمایان کانادایی نیازمندی های خود را در ابتدا به مدت سه ماه در کشور خود آگهی می کنند و اگر نیروی کار از میان کانادایی ها پیدا نشد، می توانند از نیروهای خارجی کمک بگیرند و آن ها را به کشور خود برای کار دعوت کنند.

اگر می خواهید، از این طریق اقدام کنید باید به مواردی چون سن، تحصیلات، مدرک زبان و ... که امتیاز محسوب می شوند، توجه داشته باشید.

 

زمینه های شغلی متفاوتی مانند پزشکی، پرستاری، جوشکاری، خدماتی، آرایشگری، قصابی، نیروی اداری، مهندسی، راننده و ... وجود دارند که از طریق آن ها می توانید برای کار در کانادا اقدام کنید.

 

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

آموزش در کانادا سطح جهانی دارد و دانشگاه های آن کاملا در دنیا شناخته شده اند. دوره های آموزشی کوتاه مدت کانادا، اما در عین حال پربازده دانشجویان را در سراسر دنیا جذب خود می کند و همچنین مدارک تحصیلی که از دانشگاه های کانادا صادر می گردند، از اعتبار بالایی برخوردار می باشند.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل در کانادا یکی از روش هایی است که معمولا مراحل انجام دریافت اقامت را ساده تر می کند.

در کنار بهره مندی از یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان، از هزینه تحصیل پایین نیز برخودار می شوید و امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نیز وجود دارد.

 

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

یک راه برای دریافت اخذ اقامت دائم کانادا سرمایه گذاری در این کشور است. اگر به دنبال سرمایه گذاری در کشورهای خارجی هستید، کانادا بهترین انتخاب است زیرا دارای اقتصاد ثابت و رو به رشدی است و ارزش واحد پولی آن چندان دچار نوسان نمی شود.

کانادا این فرصت را ایجاد کرده است که شغل ها و کسب و کارهایی که برای شما پربازده هستند و مطابق با شرایط کانادا می باشند را راه اندازی کنید. اگر بتوانید کار خود را تا دو سال سر پا نگه دارید و آن را به خوبی مدیریت کنید، اخذ اقامت دائم کانادا را دریافت خواهید کرد.

 

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی

اگر فرد مشهوری هستید و دارای سابقه در زمینه های هنری، فرهنگی، ورزشی، عکاسی، نقاشی و ... هستید، از این طریق می توانید به کانادا مهاجرت کنید و اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید. افرادی که در دسته های زیر قرار می گیرند، می توانند از این طریق اقدام نمایند.

v  هنرمندان در عرصه سینما، تلویزیون، نقاشان، فیلمبرداران و ...

v  افراد ورزشکار و سرشناس کشورهای دیگر همراه با مربی های دارای مدارک معتبر

v  افراد دارای سابقه و با دانش علوم مهندسی در کشاورزی

 

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

ازدواج یکی از راه های اخذ اقامت دائم کاناداست به شرطی که تمام شرایط آن رعایت شود و صحت و واقعی بودن ازدواج تایید گردد. برخی از شرایط عبارتند از:

·      سن طرفین کمتر از 18 سال نباشد.

·      ازدواج به صورت رسمی به ثبت برسد.

·      زوج یا زوجه ای که در کاناداست، تبعیت این کشور و یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد.

·      ارائه مدارک مبنی بر داشتن تمکن مالی برای زندگی در کانادا

 

به یاد داشته باشید، تخلف در ازدواج و ساختگی بودن آن عواقب و مجازات سنگینی را برای طرفیت ازدواج به همراه خواهد داشت.

 

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق تولد فرزند

یکی از دغدغه های این روزها در بین والدین، داشتن یک پاسپورت معتبر برای فرزند می باشد، به همین دلیل برای زایمان به کشورهای مختلف مسافرت می کنند تا در زمان تولد تابعیت و پاسپورت آن کشور را برای فرزند خود اخذ نمایند.

برخی از کشورها تنها تولد در خاک کشور را ملاک نمی دانند و تابعیت و پاسپورت را برای نوزاد صادر نمی کنند. کانادا برخلاف دیگر کشورها، برای نوزادانی که در خاک کانادا به دنیا می آیند، حق شهروندی قائل می شود و اقامت دائم را به نوزاد می دهد.

 

کلام پایانی

کانادا از کشورهایی است که مهاجرت به آن مزایای زیادی به همراه دارد و می توان از روش های مختلفی برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کرد. به طور کلی کانادا مهاجر پذیر است و اگر روش های مهاجرتی آن را بشناسید، می توانید راهی برای مهاجرت قانونی به این کشور و اخذ اقامت آن را پیدا کنید. در این مقاله مهم ترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا بررسی شد که امیدواریم، این اطلاعات برای شما همراهان کارآمد باشد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن