google-site-verification=2C4udZUURrBQ8PzfHJb1fuC78qofrYExl_7f99szS_w 5 گونه سقف شیبدار خانه که درست به هدف می زنند پویانو معماری دکوراسیون داخلی - هیت نو: ترجمه تخصصی، مرکز خدمات ترجمه

5 گونه سقف شیبدار خانه که درست به هدف می زنند پویانو معماری دکوراسیون داخلی

سقف شیبدار قابل اجرا در هر منطقه‌ای هستند و در برابر تغییرات آب و هوایی دچار شکستگی و یخ زدگی نمی‌شوند. از این

توسط HITNOW در 29 مرداد 1401
سقف شیبدار قابل اجرا در هر منطقه‌ای هستند و در برابر تغییرات آب و هوایی دچار شکستگی و یخ زدگی نمی‌شوند. از این جهت سرتاسر کشور می‌توانند از این سقف‌ها استفاده کنند و نگران تغییرات هوایی نباشند چرا که پوشش سقفی شیبدار در برابر نفوذ سرما و گرما به داخل، عایق هستند. از انواع سقف‌ها و پوشش‌های شیبدار بام می‌توان به لاستیکی، پلاستیکی و پلیمری اشاره کرد که به این مدل سقف ترکیبی می‌گویند. این ورق‌ها باید به وسیله پیچ‌های خم شده (پیچ سر خم) و واشرهای لاستیکی جهت آب بندی به تیرچه‌ها وصل شوند. برای منازل مسکونی و یا ویلا و سر دریورق های گالوانیزه رنگی پیشنهاد می گردد. وزن ورق های گالوانیزه کرکره سینوسی نیز از وزن ورق های گالوانیزه تبعیت می کند و برای انجام محاسبات می توانید از صفحه آموزش محاسبه وزن فلزات یا جدول زیر استفاده کنید.
  • همچنین ظاهر مدرن این سقف و تنوع رنگی بالای آن باعث شده که مصرف‌کنندگان به سقف شیبدار فلزی توجه ویژه‌ای نشان دهند.
  • این لایه باعث شده تا اصطکاک در سطح خارجی شیروانی سنگ ریزه تا حد زیادی کاهش یافته و گرد و غبار نیز روی آن نشیند.
  • اغراق نیست اگر بگوییم که اجرای سقف شیروانی ، حیاتی‌ترین قسمت از پوشش ساختمان است و بنابراین مهم‌ترین سرمایه‌گذاری است.
این پوشش با توجه به شکل ها و مدل های مختلف، رنگهای متنوع، زیبایی بسیار زیادی ایجاد خواهد کرد. اگر شما بخواهیدیک خانه ویلایی بسازید نیاز به مصالح مناسبی دارید. یکی از مصالح مورد نیاز ساخت و ساز، سقف مناسب برای خانه های ویلایی می باشد. یکی دیگر از پوشش‌های استفاده شده برای ساخت سقف شیبدار ورق‌های اندوویلا می‌باشند. اندوویلا سازگاری زیادی با محیط زیست دارد و تمام استانداردهای لازم در ساخت آن رعایت شده است. این ورق را با استفاده از فیبرهای بازیافتی و مواد سلولزی می‌سازند.

قیمت اجرای سقف ویلا

ورق آندوویلا یک نوع ورق کاملا ضد آب است که جایگرین مناسبی برای دیگر مصالح است. این ورق دارای تمام استانداردهای روز دنیا است و از استحکام خوبی برخوردار می باشد. بنیان سقف تهران آندوویلا در کنار مدرن بودن حس و حال سنتی نیز دارد. برای همین یکی از پوشش های قوی و مناسب شینگل می باشد که به دلیل آب بندی ایده آل و مناسب و آسان بودن اجرای آن و وزن پایین امروزه مورد توجه قرار گرفته است. امروزه انواع متنوعی از ورق‌های پوشش سقف برای انواع بام شیب‌دار بسته به طراحی و نوع سازه (ویلایی، ورزشی، صنعتی، دامداری و ...) وجود دارد. سربندی خانه‌ها در شمال از قدیم تا با به حال تغییراتی اساسی داشته، اما امروزه عرف سربندی ویلاهای شمال را می‌توان از جنس ایرانیت، حلب، آندولین که در نوع سقف‌های شیب‌دار بیشتر مورد توجه است را شاهد هستیم. همچنین در برابر رطوبت دچار پوسیدگی و زنگ‌زدگی نمی‌شود و از این نظر به تعمیر نیاز ندارد. این متریال انعطاف‌پذیری بالایی دارد و به راحتی نصب می‌شود، البته نصب آندوویلا کار تخصصی است و به ابزار خاصی نیاز دارد؛ به همین علت باید توسط نصاب ماهر انجام شود تا در آینده دچار مشکل نشود. ورقه‌های آندوویلا با همپوشانی مناسبی نصب می‌شوند و راهی برای نفوذ آب باقی نمی‌گذارند.

سقف شیبدار تک شیب

با این اوصاف، امروزه شاهد استفاده از این گونه سقف‌ها بر بام عمارات مدرن‌تر هستیم. پوشش چوبی سقف شیبدار یک خانه، از لحاظ ظاهری نمای سازه های چوبی جنگلی را به خاطر می آورد. با تعویض سقف شیبدار موجود خانه خود یا نصب برای اولین بار بر روی بام شیبدار خود از میان سقف های موجود به خودتان اجازه می دهید تا حسی جدید و ارزشی فزوده را به خانه خود بیافزایید . در حالی که فرم سقف و زیر سازی اولیه صحیح همواره بسیار اهمیت دارد شما پا را یک مرحله بالاتر گذاشته و محیط خارجی و دید خانه تان را تغیر خواهید داد. بعد از اتصال ورق های روی سقف شیبدار برای هدایت آب در انتهایی ترین نقطات سقف ، آبراه ایجاد میکنیم تا در مواقع بارانی هدایت آب فقط از یک یا دو خروجی باشد. بعد از ایجاد عایق روی توری فلزی روی خرپا ، نوبت به اجرای آخرین مرحله از سقف شیبدار میرسد. این طرح در دفاترکارگاهی، درمانگاه‌های صحرایی، سردخانه‌ها و… کاربرد دارد. وزن آن‌ها سبک و نصب ساده‌‌ای در کوتاه‌ترین زمان ممکن دارند. تنوع و دوام رنگی بالای پوشش‌های پی وی سی سقف شیب دار و یو پی وی سی باعث شده بسیاری آن‌ها را انتخاب کنند. شاید هنگام نصب مشکلی ایجاد شده بود که نیاز بود قسمتی از محصول را جا به جا کرده یا تعویض کنید. با این وجود هنگام استفاده از این محصول می‌توانید پس از نصب نیز آن را جا به جا کنید. مقاومت پوشش‌های pvc سقف شیب دار در برابر تغییر رنگ بالا می باشد.

شیروانی،سقف های شیب دار یا سقف های شکسته معرفی نمونه شیروانی های رایج و برترین شیروانی ها

در معماری های مدرن سعی بر این شده که در اجرای سقف شیروانی بگونه ای ساخته شود که در مصرف انرژی صرفه جویی شود و حافظ محیط زیست باشد. آرماتوربندی حمدی اجرای سقف فلزی و بتنی ، فنداسیون و صفحه گذاری ، استخر و قالب بندی ، ستون و دیوار برشی در اسرع وقت با بهترین کیفیت و قیمت جهت اطلاعات بیشتر ب... ارائه بهترین خدمات پوشش سقف با مناسبترین قیمت هر متر آردواز در کمال شهر توسط تیم مجرب بنیان سقف قیمت نصب آردواز در تهران و حومه بستگی به مصالح مورد استفاده ا... اجرای سقف بتن با مناسبترین قیمت اجرای سقف بتنی در سراسر کشور .

پوشش سقف شیبدار با استفاده از تایل

استفاده از پنل های خورشیدی برای سقف شیروانی در واقع دستور جایگزین کردن این پنل ها با دیگر مصالح را دارند. به مدل تایل های سفالی بوده با این تفاوت که https://wernerroofing.com/blog/pitched-roof-vs-flat-roof-pros-cons-of-each/ قیمت پایان یافته آن خیلی کمتر از مدل سفالی می باشد. سقف های شیروانی با تایل های بتنی شباهت زیاد زیادی با گونه و شناسه های تایل های سفالی دارند.

هزینه اجرای سقف شیروانی:

پوشش سقف شیبدار در گذشته عموماً آردواز و پس از آن از جنس سفال بوده است. اما امروزه‌ از متریال و مصالح سینیتیک عایق رطوبت، برای پوشش سقف شیبدار استفاده به گفته این سایت معتبر می‌شود که هم وزن کمتری دارند، هم ظاهر بهتری نسبت همتای قدیمی خود دارند. به سقفی که حداقل شیب آن ۱۵ درجه تا حداکثر ۷۰ درجه باشد، سقف شیبدار می‌گویند.

هزینه اجرای سقف شیب دار

سبکی وزن سقفهای شیبدار شینگل و تایل فلزی سنگ ریزه ایی هم کمک موثری به کم شدن وزن سازه و نهایتا کم شدن هزینه ساخت می کند . این واقعیتی است که پوشش بام شیبدار شما فرصتی است برای تغیر ظاهری ساختمانتان و حسی که با دیدن آن به شما و دیگران دست خواهد داد . فرم ، رنگ و ظاهر مواردی است که به سلیقه صاحب خانه باز می گردد.در هنگام انتخاب پوشش شیبدار بام، همواره برخی سوال ها مطرح خواهد شد و پاسخ به این سوال ها بیان کننده نیاز شما و پوشش مناسب برای بام شیبدار شما خواهد بود. این پوشش ها هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر هستند. به علاوه، عایق بودن این گونه شینگل ها، در کنار زیبایی بالقوه یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ می باشد. همچنین از تخته های او اس بی نیز به عنوان زیرساز و چوب های مقاوم در برابر رطوبت استفاده می شود. در سازه های جدید که توجه به زیبایی در کنار استحکام و مقاومت آن نقش به سزایی پیدا کرده است، استفاده از ورق تایل تکی در پوشش سقف یک انتخاب مناسب می باشد. ورق تایل یا ورق پرچین نوعی ورق از جنس ورق گالوانیزه رنگی می باشد که جهت پوشش سقف های شیبدار و شیروانی به کار می رود. سقف شیروانی و انواع سقف شیبدار در بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش مصرف بی رویه انرژی تاثیر مثبتی دارند. این ورق بسیار لوکس و گران قیمت است هر چند نمایی فوق العاده به ساختمان می دهد. رنگ بندی پوشش سقف شیبدار سنگی بسیار متنوع است ولی عمدتا طرح خود سنگ انتخاب می شود. امروزه با استفاده از روکش‌های چوبی و دیگر مصالح مقاوم در برابر آتش و حوادث دیگر بر اهمیت کاربرد این سقف شیبدار افزوده‌اند. فروش سقف شیبدار آردواز امکان اجرا و نصب آردواز سیمانی ، جهت زیبا سازی ساختمان و آردواز پارکینگ وجود دارد . شینگل نوعی پوشش برای به گفته این سایت معتبر سقف شیبدار است، از اینرو سقف های شیبدار شینگل یکی از رایج ترین سقف ها برای پوشش شیروانی ها در انواع ساختمان ها مانند ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری و …. هر قدر میزان کمتری رطوبت و آب در سقف ساختمان راکد بماند درصد احتمال خرابی آن نیز بیشتر است.

۵. سقف صاف

امکان مقایسه هزینه اجرای هر یک از پوشش های سقف شیبدار با توجه به نیاز کاربران وجود دارد. کاربران محترم می توانند نوع پوشش سقف شیبدار را به همراه هزینه اجرای آن مشاهده کرده و بهترین خدمات و قیمت را برگزینند. که اولین بار در آمریکا اختراع شد یک نوع پوشش سقف می باشد و یکی از بهترین و سبک ترین پوشش ‌های سقف شیبدار است. پوشش سقف شیبدارشینگل از دو نوع دو لایه و تک لایه لانه زنبوری تولید می شود و از کشورهای دیگر به ایران واردات می شود ولی نوع تک لایه لانه زنبوری مدل خارجی با همان کیفیت در ایران تولید می شود.

جدیدترین محصولات

این طرح شباهت زیادی به ساختار ذوزنقه ای سقف های شیروانی دارد و افزودن دو انتهای مثلثی تنها عامل متمایز کننده آن است. سقف کژبام بیشترین کاربرد را در گاراژها، سوله‌ها یا ساختمان های خارجی دارد. خیر، طراحی سقفهای شیب دار سنگریزه ای برخلاف سقفهای فلزی که پوششی از سنگ ندارند https://revitpure.com/blog/8-tips-to-create-sloped-roofs-in-revit صدای باران حتی تگرگ را خنثی می کند. برای برخی از انواع ویلاهای کوچک سقف با شیب ساده و به صورت تک صفحه در نظر گرفته می‌شود و به صورت دو قسمت یکی متصل به دیوارها و دیگری با کمی فاصله اجرا می‌شود. برخی از انواع این سقف به صورت یکسره طراحی شده‌اند که زاویه آنها ملایم است. طراحی آن به گونه‌ای است که شیب در نظر گرفته شده برای دو پانل دو برابر شیب دو پانل دیگر بوده و در نتیجه به نحوی متصل می‌شوند که سقف دارای شیب ملایم شود. از مزایای مهمی که در مورد این سقف وجود دارد می‌توان به ایجاد فضای زیاد زیر شیروانی اشاره کرد و در نهایت می‌توان در زمان دلخواه اگر لازم باشد به راحتی ساختمان را گسترش داد. یکی از معایب مهم این سقف عدم مقاومت در برابر بارش سنگین برف می‌باشد. ورق های گالوانیزه با داشتن لایه روی زد زنگ میباشند و نور را از خود عبور نمیدهند. به دلیل داشتن رنگ بندی های متنوع بسته به محل نصب میتوان از رنگ های مختلفی جهت پوشش سقف شیبدار خود استفاده کرد. ۷ میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران در آستانه آزادسازی مهم ترین دلیل کاربرد این سقف ها در معماری مدرن، زیبایی خاص این سقف هاست. ورقه های فلزی به دلیل قابلیت انعطاف بالا در پوشش این سقف ها استفاده می شوند. در اصل زاویه شیب گسترده تر و زاویه شیب پایین تر تندتر به سقف های شکل متمایزی می بخشد. اما دلیل تاکید بر زیرسازی قوی در این نوع از سقف‌ها این است که سقف‌های شیب دار مدت زمان زیادی را بدون آسیب دیدگی در زیر باران و برف باقی بمانند. مشخصات فیزیکی و استاندارهای سقف شیبدار بام و گارانتی و پشتیبانی و عمر مفید متریال مصرفی برای سقف شیبدار. اگر برای شما هم استحکام و هم زیبایی مهم هست سقف های شیبدار اصولی ترین نوع سقف در حال حاضر هست که میتوانید علاوه این مزایا از مزایای دست دو و سوم آن مثل افزایش قیمت ملک تک نشان شدن در شهرک و منطقه استفاده کنید. البته پوشش سقف شیروانی فلزی از نوع ورق و پنل، در ایران محبوبیت بیشتری دارد. از مزایای این نوع پوشش می‌توان به وزن کم و نصب آسان آن اشاره کرد. ورق‌های فلزی پوششی سقف عمدتا از مواد اولیه‌ای چون آلومینیوم، روی و استیل ساخته شده‌اند و قابل بازیافت هستند، از این رو آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌کنند. این نوع پوشش به مرور زمان و طی سالیان، در مقابل تابش نور خوشید و بارش باران و برف، دچار تغییر و آسیب میشود. سفال‌ها و تایل‌ها از گذشته تا به امروز در سقف سازی ایرانی کاربرد داشته‌اند و مورد توجه معماران بوده‌اند ولی متاسفانه به دلیل هزینه‌های سنگین نگه‌داری و ترمیم آن‌ها، استفاده از این نوع پوشش‌ها به مرور کم رنگ شد.
آخرین مطالب