google-site-verification=2C4udZUURrBQ8PzfHJb1fuC78qofrYExl_7f99szS_w کامیون های معدنی - هیت نو: ترجمه تخصصی، مرکز خدمات ترجمه

کامیون های معدنی

برای حمل ونقل برخی از مصالح و سنگ های با وزن بسیار و سایز غول پیکر نیاز به رخی ماشین آلات است مانند   ک

توسط HITNOW در 5 خرداد 1400

برای حمل ونقل برخی از مصالح و سنگ های با وزن بسیار و سایز غول پیکر نیاز به رخی ماشین آلات است مانند

 

کامیون کمپرسی یا دامپتراک گونه‌ای کامیون برای ترابری و جابجایی موادی مانند شن، ماسه، سنگریزه و نخاله‌های معدنی و ساختمانی می‌باشد. بیشتر مدل‌های کمپرسی دارای سازه‌ای هیدرولیکی هستند که از آن برای خالی کردن مواد توسط کفهٔ پشتی آن استفاده می‌کنند.

 

کمپرسی‌های مفصلی یا کمرشکن نیز دارای مفصلی بین کابین و کفهٔ پشتی هستند. کاربرد اصلی این نوع دستگاه ها بیشتر در معادن و جهت خاکبرداری در سطح وسیع می باشد.

 

باربری معدنی

در بیش از 80 درصد معادن روباز از سیستم شاول-کامیون جهت بارگیری و حمل ماده معدنی و باطله استفاده می کنند.بارگیری و حمل ونقل بین 45 تا 60 درصد هزینه های سرمایه ای و عملیاتی را در معادن روباز به خود اختصاص میدهد.معدن مس میدوک با استفاده از ماشین آلات اصلی و کمکی تجهیز شده است.

 

برخی از کامیون های معروف معدنی

 

Belaz 75710

این مدل عملا هیولایی است که در سال 2013 اولین مدل آن توسط کارخانه بلاروسی belaz تولید شد. کارخانه بلاز یک سوم کامیون معدنی‌های دنیا را تولید می‌کند. این کامیون با ظرفیت حمل معادل  496 تن، از تولیدات قبلی این کارخانه 25درصد بیشتر ظرفیت دارد. این کامیون معدن اولین بار در معادن کشور روسیه آزمایش شد و پس از قبول شدن در آن‌ها در معادن سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفت. 

 

Terex MT 6300AC

Terex MT 6300AC، که توسط شرکت آمریکایی Terex در سال 2008 معرفی شده است، یک کامیون معدنی درجه یک با ظرفیت باربری 400 تن است. این وسیله به عنوان Bucyrus     MT6300AC  با نام تجاری Terex توسط Bucyrus در سال 2010 به بازار عرضه شد.

Terex MT 6300AC  بعد از خرید Caterpillar از Bucyrus در سال 2011 به بخشی از واحد واحد کاترپیلار تبدیل شد.

 

قویترین کامیون جهان

Caterpillar 797 مجموعه ای از کامیون های محرکه انتقال قدرت خارج از بزرگراه ، کلاس فوق العاده ، دو محوره ، مکانیکی و محرکه نیروگاه مکانیکی است که توسط Caterpillar Inc در ایالات متحده تولید شده و تولید می شود ، مخصوصاً برای کاربردهای معدنی با تولید بالا و ساخت و سازهای سنگین در سراسر جهان. از سال 1998 در حال تولید ، سری 797 بزرگترین و بزرگترین کامیون های حمل و نقل کاترپیلار را نشان می دهد. مدل فعلی ، نسل سوم ، 797F ، یکی از بزرگترین ظرفیت های حمل بار کامیون در جهان را تا 400 تن کوتاه (363 تن) ارائه می دهد و بالاترین ظرفیت بارگیری را در بین کامیون های حمل و نقل مکانیکی دارد.

 

اجزای اصلی 797 در هفت مرکز تولید کاترپیلار یا تأمین کننده مستقر در سراسر آمریکای شمالی تولید و مونتاژ می شوند ، سپس برای مونتاژ نهایی توسط تکنسین های کاترپیلار به سایت مشتری حمل می شوند.

 

این موتور توسط Caterpillar در Lafayette ، ایندیانا تولید می شود و سپس به کارخانه مونتاژ Caterpillar در دکاتور ، ایلینوی ارسال می شود.

 

جعبه دنده و مبدل گشتاور توسط Caterpillar در East Peoria ، Illinois تولید می شود و سپس به کارخانه مونتاژ Caterpillar در Decatur ، Illinois ارسال می شود.

 

مجموعه های محور توسط Caterpillar در وینستون-سالم ، کارولینای شمالی تولید می شوند و به سایت مشتری ارسال می شوند.

این لاستیک ها توسط میشلن آمریکای شمالی در کارخانه تولید US7 Earthmover Manufacturing در لکسینگتون ، کارولینای جنوبی تولید شده و به سایت مشتری ارسال می شود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن