چگونه شتاب خودرو را افزایش دهیم؟

یک روش آسان برای کاهش وزن به جای آن، تعویض کاپوت و صندوق عقب خودرو با مدل ساخته شده از فیبر کربن است. همین امر با ارتقا رینگ های شما به مدل های بسیار سبک تر، باعث عملکرد بالاتر و شتاب بیشتر در خودرو می شود. در نهایت باعث می شود که احتراق سریع تر اتفاق بی افتد و علت آن توان بیشتری را می توانیم از موتور بگیریم . تنظیمات ECU زمان بندی، میزان مخلوط سوخت و هوا و سایر ورودی های شتاب خودرو را تغییر می دهد. تفاوت اصلی بین استفاده از تیونینگ چیپ نیترو و یا ریمپ کردن جدول پاشش سوخت خودرو توسط تیونر این است که با جدا سازی تیونینگ چیپ نیترو خودرو به راحتی و بلافاصله تنظیمات خودرو به حالت فابریک و کارخانه ای آن در می آید ولی در صورتی که تیونر جدول پاشش سوخت خودرو را تغییر دهد نیاز به مراجعه دوباره به تیونر برای تغییر جدول سوخت به حالت اولیه آن می باشد و از لحاظ قیمت نیز تیونینگ چیپ نیترو بسیار مناسب تر از پرداخت هزینه به تیونر بابت تغییر جدول پاشش سوخت خودرو می باشد. نکته مهم بعدی در این زمینه وجود دارد آن است که اگر بنزین ناخالصی زیادی داشته باشد، ممکن است در روند سوخت و ساز موتور اشکال ایجاد کند و به خودی خود باعث کاهش شتاب خودرو شود.

افزایش شتاب خودرو

عدم وجود اگزوز می تواند بسیار بر روی عملکرد خودرو تاثیر بگذارد .علت آن هم این است که شما مسیر لوله از کاتالیست موجود در لوله اگزوز تا انتهای خودرو در صندوق و عقب را مستقیم نموده اید . شمعهای مسابقهای با کیفیت بالا هم در بازار وجود دارند که زمان پاسخ را در شرایط متفاوت کوتاه کرده و به این ترتیب میزان شتاب خودرو افزایش مییابد. ازاینرو واضح است که ما نمیتوانیم طراحی و شکل ظاهری خودرو را تغییر دهیم اما با حذف کردن برخی موارد مانند باربندها میتوان علاوه بر کاهش وزن خودرو، شتاب خودرو را نیز افزایش داد. یکی دیگر از این عوامل هم کم کردن ارتفاع خودرو می باشد که در این صورت به دلیل عبور مقدار بسیار کمتری هوا از زیر خودرو، سرعت و شتاب خودرو افزایش می یابد. روغن موتور مورد استفاده در هر خودرو از نوع خاصی است به همین دلیل باید در انتخاب نوع روغن موتور دقت کرده و از موتور خیلی خوب و مناسب ماشین خود استفاده کرد .

توان خودرو و به دنبال آن میزان شتاب خودرو از جمله مهمترین ویژگی ها و پارامترهای یک شخص برای خرید خودرو است. این فرایند به میزان زیادی شتاب، سرعت و زمان پاسخ دهی را کنترل می کند. زمانی که شتاب ماشین بسیار زیاد می باشد ، چه عواملی باعث کند شدن آن می شود ؟ وظیفه اصلی روغنموتور در خودرو، خنک نگهداشتن قطعات خودرو و روان شدن حرکت آنهاست. می توان با چک کردن موتور و مواردی که در بالا گفته شد ، علت کند شدن ماشین خود را می توان پیدا کنید . اگر به خودرو های اسپرت و مسابقه ای توجه کنید ، رانندگان این خودرو ها حتی صندلی های قسمت عقب خودرو را نیز کاملا حذف می کنند تا وزن ماشن پایین تر بیاید و سبک تر شود . چک کردن دیسک و صفحه : مانند تمامی قطعات مصرفی خودرو ، دیسک و صفحه چک شود ، زیرا امکان دارد خرابی دیسک و صفحه باعث کندی خودرو شما شود . فیلتر روغن موتو را باید در هنگام تعویض ، باید خوب جا انداخته ، زیرا اگر اشتباه و یا خوب جای نندازید ، باعث پایین آمدن سرعت خودرو شما می شود . یا آلیاژ منیزیوم یا حداقل آلومینیوم می تواند خودرو شما را سبک کند ، البته یقینا جیب شما را هم بی نصیب نمی گذارد.

هر خودرویی یک سیستم کامپیوتری با نام ایسیو یا ECU دارد.با خارج کردن هر چه بیشتر گاز های حاصل از احتراق فضای بیشتری برای مخلوط سوخت و هوا در محفظه احتراق باقی می ماند و این خود باعث افزایش توان موتور می شود . توربوشارژر مطمئنا شاه کلید افزایش سرعت خودرو هست.پرههای توربین درون توربو شارژر، توسط گازهای خروجی موتور به چرخش در می آیند. این کیت در واقع با بهينه سازي تنظيمات خودرو باعث عملكرد مثبت و شتاب خودرو ميگردد . تقویت موتور خودرو که یکی از اصول اولیه می باشد ، روشی برای بالا بردن توان ، شتاب و سرعت خودرو بوده که در دو روش انجام می شوئ . اگر خودرو شما یاتاقان زده باشد و یا درگیر مشکلات دیگری باشد، براده های آهن که از قطعات تراشیده شده اند داخل فیلتر روغن جمع میشوند! هر خودرویی یک سیستم کامپیوتری با نام ایسیو یا ECU دارد. هوای سرد دارای چگالی بالاتری است (تراکم مولکولی بیشتری دارد) درنتیجه اکسیژن بیشتری وارد سیلندر میشود تا با سوخت ترکیب شود. ایده این کار از اینجا نشست می گیرد که هوای سرد دارای چگالی بالاتری است که در نتیجه اکسیژن بیشتری وارد سیلندر می شود تا با سوخت ترکیب شود . در برخی مراکز شما می توانید به صورت تخصصی و کاملا حرفه ای این بهینه سازی را انجام دهید و خودروی خود را تقویت کنید.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد {افزایش شتاب خودرو|ایران کارز|شتاب|افزایش شتاب ماشین|شتاب ماشین|افزایش شتاب خودرو ایران کارز} لطفا از صفحه ما بخواهید.

ترجمه تخصصی پزشکی

ترجمه تخصصی

ایندکسر