google-site-verification=2C4udZUURrBQ8PzfHJb1fuC78qofrYExl_7f99szS_w چگونه با 5 ویتامین رایج سیستم ایمنی خود را تقویت کنیم؟ - هیت نو: ترجمه تخصصی، مرکز خدمات ترجمه

چگونه با 5 ویتامین رایج سیستم ایمنی خود را تقویت کنیم؟

مفهوم تقویت ایمنی کمبود ویتامین می تواند سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کند. افزایش سطح از طریق رژیم غذایی یا مک

توسط HITNOW در 21 تیر 1401

مفهوم تقویت ایمنی

کمبود ویتامین می تواند سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کند. افزایش سطح از طریق رژیم غذایی یا مکمل ها می تواند به تقویت ایمنی شما کمک کند.


احساس زیر آب و هوا؟ آیا نگران این هستید که دفعه بعد که یکی از آنها راه خود را در میان خانواده و دوستانتان باز کند، مشکلی را پیدا کنید؟

خرید قهوه اسپرسو

پس از همه‌گیری، بسیاری از مردم متوجه شده‌اند که سیستم ایمنی آنها می‌تواند با تقویت آن عمل کند. سیستم ایمنی بدن ما اولین خط دفاعی ما در برابر ویروس‌ها و باکتری‌هایی است که هر روز با آن‌ها مواجه می‌شویم، بنابراین باید مطمئن شویم که بدن شما با تناسب اندام مبارزه می‌کند، و یکی از راه‌های کلیدی برای حفظ سلامت سیستم ایمنی، مصرف مکمل‌ها با ویتامین‌ها و مواد مغذی تقویت‌کننده سیستم ایمنی است. .


تقریباً 30 درصد از جمعیت ایالات متحده در معرض خطر کمبود حداقل یک ویتامین هستند، [1] به این معنی که بدن ما فاقد مواد مغذی ضروری مورد نیاز برای قوی نگه داشتن سیستم ایمنی بدن است. با این حال، ما می‌توانیم با اتخاذ یک برنامه مکمل که برای تقویت آن طراحی شده است، به سیستم ایمنی خود کمک کنیم - و خبر خوب این است که پنج ویتامین به راحتی برای این کار وجود دارد.

ویتامین C منابع میوه و سبزیجات

ویتامین C فقط برای جلوگیری از اسکوربوت نیست؛ همچنین برای یک سیستم ایمنی سالم مهم است.

ویتامین سی

ویتامین C یک ویتامین محلول در آب با طیف گسترده ای از فواید است، اما یکی از عملکردهای اصلی آن حمایت از سیستم ایمنی سالم است. بدن ما نمی تواند ویتامین C را به تنهایی بسازد، بنابراین دریافت آن از طریق رژیم غذایی یا مکمل ها ضروری است.


ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان با بیماری و بیماری مبارزه می کند و به رشد و ترمیم بافت کمک می کند. همچنین برای بهبود زخم ها و حفظ سلامت استخوان ها، دندان ها و پوست مهم است. این در بسیاری از ضروری ترین عملکردهای بدن نقش دارد، بنابراین جای تعجب نیست که یک وظیفه مهم در سلامت ایمنی نیز انجام دهد.

ویتامین C با محافظت در برابر عوامل بیماری‌زا و باکتری‌ها از سیستم ایمنی بدن حمایت می‌کند[2] و به عملکرد بهتر گلبول‌های سفید خون کمک می‌کند و به پوست کمک می‌کند تا یک سد قوی‌تر در برابر عوامل مخرب بزرگ دنیای بیرون تشکیل دهد.[3] همچنین نشان داده شده است که به طور بالقوه شدت سرماخوردگی را کاهش می دهد![4]

ویتامین B6

ویتامین B6 برای سلامت سیستم ایمنی مهم است. شما می توانید آن را از مکمل ها یا مواد غذایی مانند جگر گاو، مرغ، ماهی قزل آلا، نخود، موز و سبزیجات با برگ های تیره دریافت کنید.

ویتامین B6

ویتامین B6 به عنوان یکی از هشت ویتامین B، برای متابولیسم سلولی و ادامه عملکرد گلبول های قرمز ضروری است. اما همچنین به بدن شما کمک می کند تا یک سیستم ایمنی سالم را حفظ کند.


نشان داده شده است که سطوح ویتامین B6 در افراد مسن با پاسخ ایمنی ضعیف پایین است، [5] و جای تعجب نیست - ویتامین B6 به بیش از 100 آنزیم در بدن برای انجام عملکردهای ضروری کمک می کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که مکمل ویتامین B6 می‌تواند سیستم ایمنی را تقویت کند، [6] اما این همه چیز نیست: این ویتامین کوچک فواید زیادی برای سلامتی دارد. همراه با تقویت سیستم ایمنی بدن، ویتامین B6 می تواند با افسردگی مبارزه کند، [7] به سندرم پیش از قاعدگی کمک کند، [8] و با زوال شناختی مبارزه کند.[9]

منابع غذایی ویتامین E

طبق گزارشات، ویتامین E در تقویت سیستم ایمنی بدن شما بسیار موثر است.

ویتامین E

ستاره ویتامین E در سال های اخیر رشد کرده است زیرا تحقیقات بیشتر در مورد مزایای این ماده مغذی محلول در چربی کشف می کند. ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی است که برای قوی و سالم نگه داشتن سیستم ایمنی ضروری است. در حقیقت، ویتامین E یکی از مؤثرترین مواد مغذی در تقویت سیستم ایمنی بدن نامیده می‌شود.[10]

 

ویتامین E در کنار تقویت سیستم ایمنی، پوست و چشم ها را سالم نگه می دارد و همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است. ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان با رادیکال های آزاد – اتم های ناپایداری که می توانند به سلول ها آسیب برسانند و باعث بیماری و پیری زودرس شوند – مبارزه می کند. با توجه به اینکه رادیکال های آزاد در بسیاری از مشکلات سلامت مزمن، از جمله سرطان، بیماری های قلبی عروقی و دیابت نقش دارند، ارزش افزودن ویتامین E به رژیم غذایی خود برای مبارزه با آنها را دارد.

اما عملکرد اصلی ویتامین E حمایت از رشد سلول های T است - یکی از دو نوع اصلی سلول در بدن که با عفونت مبارزه می کند. نشان داده شده است که ویتامین E میزان سلول‌های T را در بدن افزایش می‌دهد، [11] باعث ایجاد سیستم ایمنی قوی‌تر و کاهش خطر عفونت می‌شود.

غذاهای غنی از روی

روی از نظر فنی یک ویتامین نیست. یک ماده معدنی کمیاب است. اما یک ماده مغذی مهم برای تقویت سیستم ایمنی بدن شماست.

فلز روی

روی یکی از مفیدترین مواد معدنی است که در کابینت حمام وجود دارد و اهداف مختلفی را برآورده می کند. روی بینایی را بهبود می بخشد، به بدن در پردازش مواد مغذی کمک می کند و به بهبود سریع تر زخم ها کمک می کند [12]، اما یکی از مزایای کلیدی آن تقویت و تقویت سیستم ایمنی است.بدن ما به طور طبیعی روی تولید نمی کند، به این معنی که باید از طریق رژیم غذایی یا مکمل ها به دست آید – اما پس از به دست آوردن، روی بهترین دوستی است که سیستم ایمنی شما تا کنون خواهد داشت.

Source: alimentos para melhorar a ereçao

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن