google-site-verification=2C4udZUURrBQ8PzfHJb1fuC78qofrYExl_7f99szS_w نحوه خرید و کاشت گل رز رونده عطری - هیت نو: ترجمه تخصصی، مرکز خدمات ترجمه

نحوه خرید و کاشت گل رز رونده عطری

گل یکی از عناصر بسیار محبوب می باشد که گونه های بسیار متنوع و متعددی دارد. از بین گل ها، گل رز از محبوب ترین گ

توسط HITNOW در 8 مهر 1400

گل یکی از عناصر بسیار محبوب می باشد که گونه های بسیار متنوع و متعددی دارد. از بین گل ها، گل رز از محبوب ترین گل ها می باشد که تقریبا 120 گونه دارد. گل رز  هلندی، گل رز رونده عطری و .... از انواع گل های رز هستند که ویژگی های منحصر به فردی دارند. گل رز رونده عطری یکی از گل های بسیار محبوب است که ویژگی های زیادی دارد. در اینجا قصد داریم به ویژگی های این نوع گل، نکات مهم در خرید گل رز رونده عطری، نحوه مراقبت از آن ها و .... بپردازیم.

خرید گل رز رونده عطری و ویژگی های آن

گل رز رونده عطری نوعی گل رز می باشد که در دسته رز های قرمز قرار می گیرد. این نوع گل درختچه های رونده ای می باشند که از گل های رز قرمز رنگ تشکیل شده است. ساق های این گیاه و یا گل خاردار بوده و گل های آن به صورت انفرادی و یا خوشه ای ظاهر می شوند.

 برگ های این گل مرکب می باشند و رنگ آن ها قرمز تیره است. معطر بودن این گیاه از دیگر ویژگی های آن می باشد. عطر نافذ این گیاه باعث شده است تا به راحتی بتوان آن را در صنعت عطر سازی مورد استفاده قرار داد. گل رز رونده عطری نوعی گل انگلیسی است و از آن به عنوان گل قرمز اسکارلت یاد می شود. این گیاه رونده تقریبا تا 3 متر رشد می کند و بالا می رود. توجه کنید که این نوع گیاه از اواخر بهار و همچنین اوایل تابستان شکوفه می کند.

نگهداری و پرورش گل های رز رونده عطری

رز های رونده عطری دارای گونه های مختلفی می باشند که میزان آب و نور مورد نیاز هر کدام برای رشد متغیر می باشند. برخی از گونه های این نوع گل برای رشد به آب و هوای گرم احتیاج دارند و برخی دیگر برای رشد به آب و هوای سرد نیاز دارند. قبل از خرید گل رز رونده عطری باید با گونه این گیاه آنشا شوید و سپس برای کاشت و پرورش آن اقدام کنید. برای پرورش و نگهداری انواع گل های رز رونده به داربست ویا چهارچوبی احتیاج است تا گل ها بتوانند به خوبی حول این داربست و یا چهارچوب رشد کنند و بالا بروند.

گل رز

برای انتخاب چارچوب و یا داربست باید به نکات و عوامل مختلفی توجه کنید که در ادامه به بیان آن ها پرداخته ایم. نحوه تغذیه و یا نگهداری این نوع گل رز در فصل ها با هم متفاوت می باشند به عنوان مثال در فصل های بهار و پاییز بهتر است از کود های پوسیده و یا برگ های پوسیده شده درختان استفاده کنید. اما در فصل تابستان بهتر است از کود هایی جهت تغذیه آن ها استفاده کنید که از ترکیبات منیزیم و  پتاس استفاده کنید. نسبت به تامین آب مورد نیاز این نوع گیاه دقت نظر بالایی به خرج دهید. قرار گرفتن این گیاه در نور خورشید ممکن است به سوختن گل بر اساس حرارت بالای خورشید منجر شود، بنابراین بهترین مکان برای کاشت و نگهداری آن در محیط هایی می باشد که مقداری سایه نیز وجود داشته باشد.

خرید گل رز رونده عطری و کاشت آن

بعد از خرید گل رز رونده عطری باید به کاشت آن اقدام کنید. البته توجه کنید این نوع گیاه برای کاشت باید بزرگ باشد. به اصلاح این گیاه به برگ و بار نشسته باشد. در صورتی که گیاه خریداری شده نهال است بهتر است مدت زمانی به آن رسیدگی کنید تا به برگ و بار بنشیند و در نهایت برای کاشت آن اقدام کنید.

برای کاشت گل رز رونده عطری قبل از هر چیز باید حفره ای حفر کنید و چهارچوب مورد نظر را در آن قرار دهید. توجه کنید که چهارچوب و یا داربست باید به خوبی محکم شود. بعد از قرار دادن داربست، نوبت به کاشت گیاه می رسد. بهترین زمان جهت کاشت این نوع گیاه نیمه اول سال می باشد. محل مورد نظر جهت کاشت را انتخاب کنید. توجه کنید که محل مورد نظر باید تا پایه داربست و یا چارچوب مقداری فاصله داشته باشد.

گل رز

محل مورد نظر را تا عمق 50 سانتی متر بکنید و حفره ای ایجاد کنید. حال داخل این حفره نمک منیزیم بریزید. این ماده باعث می شود تا سبزینه گیاه افزایش پیدا کند و گیاه رشد بهتری داشته باشد. بعد از این که رز رونده را در حفره قرار دادید روی آن را خاک بریزید و به آن آب بدهید. برای خرید گل رز ارزان و عمده میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

https://danotech.ir/buy-roses-from-flower-market-4455/

انتخاب داربست و یا چهارچوب و نکات مهم در هنگام خرید

برای کاشت و نگهداری از گیاه رز رونده به چهارچوب و یا داربست احتیاج می باشد. چهارچوب مورد نظر باید ویژگی هایی داشته باشد که می توان به مقاومت آن،  جنس آن، ارتفاع چارچوب و .... اشاره کرد. به عبارت دیگر :

1) جنس چهارچوب: یکی از نکاتی که در هنگام خرید چهارچوب باید به آن توجه شود، جنس آن می باشد. جنس چهارچوب باید به گونه ای باشد که مقاومت بسیار بالایی داشته باشد و در برابر عوامل محیطی و جوی مانند باران، برف، گرمای شدید، سرما و ..... مقاوم باشد. اگر چهارچوب مورد نظر بعد از مدتی خراب شود امکان قرار داد مجدد پایه و یا چهارچوب کار تقریبا غیر ممکنی می باشد و باعث صدمه به گیاه و شاخه های آن می شود.

2) ارتفاع چهارچوب: ارتفاع چهارچوب باید به گونه ای باشد که یا حداکثر ارتفاع رز رونده هماهنگ باشد. به عنوان مثال برخی از گونه های گیاه ر رونده تا ارتفاع 6 متر رشد می کنند در نتیجه ارتفاع پایه مورد نظر باید با ارتفاع این گیاه هماهنگ باشد.

خرید گل رز رونده عطری و قیمت آن

قیمت گل رز رونده عطری به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توان به گونه ی آن، اندازه گیاه، سالم بودن گیاه و .... اشاره کرد. به عبارت دیگر هر چقدر  گیاه مورد نظر بزرگ تر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. توجه کنید که از خرید گیاه پژمرده  پلاسیده خودداری کنید. گلبرگ های گیاه باید سالم و عاری از هر گونه آفت باشد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن